Môžeme pracovať s cookies, nech vieme, ako to na našom webe žije?

Doprovodné programy

GAUDEAMUS BRNO 31. 10. - 3. 11. 2017

Doprovodné programy vám pomohou s výběrem školy, objasní náplň studia, poradí se správným nasměrováním a obohatí vaši návštěvu veletrhu!

MAXIMUM INFORMACÍ O STUDIU

PROGRAM PŘEDNÁŠEK

Přednášky jsou tím pravým místem, kde načerpáte nejnovější informace o školách a jejich nabídce studia. Dozvíte se vše od nabízených studijních oborů, přes termíny a obsah přijímaček, až po informace o kolejích, menzách nebo mimoškolních aktivitách.

Přednášet budou přímo studenti a absolventi, kteří se s vámi podělí o čerstvé zkušenosti z jejich studia nebo jak se po skončení školy dobře uplatnili v praxi a na závěr samozřejmě odpoví na všechny vaše otázky.

Do programu jsme zařadili i tzv. Tematické přednášky. Dozvíte se informace o studiu v různých zemích, jak postupovat při výběru školy a přípravě na přijímačky nebo jak nasměrovat svoji kariéru.

Na závěr každé přednášky probíhá losování účastníků o tři hodnotné ceny. Přednášky probíhají ve dvou sálech A a B v pavilonu G2.

 

Podrobný program

navštivte také zajímavé tematické přednášky:

DAAD - Studium
v Německu

31.10., 13:55 - 14:15

03

Studium v Kanadě

1.11., 13:00 - 13:20
2.11., 9:00 - 9:20

07

Studium v Rakousku

31.10., 9:00 - 9:20
1.11., 9:00 - 9:30
3.11., 11:25 - 11:55

01

Centrum vzdělávání všem - poradenství pro studenty

31.10., 13:20 - 13:50
1.11., 13:25 - 13:55

02

Univerzita Karlova -
Science Slam


1.11., 14:25 - 15:25

04

KýmČímBýt - Workshop kariérového poradenství
pro studenty

2.11., 8:30 - 9:00
3.11., 9:35 - 10:05

06

Newton College - Co tě ani na nejlepší VŠ nenaučí, aneb jak si vybrat tu správnou?

2.11., 13:30 - 14:30

05

Odborníci z Masarykovy univerzity radí, jak správně vybrat obor

3.11., 10:10 - 10:30

08

Science Slam Univerzity Karlovy

Science slam je nový projekt Univerzity Karlovy, je to příležitost setkat se tváří v tvář s vědci, kteří poutavým, zajímavým a zábavným způsobem prezentují témata
z oblasti současné vědy a výzkumu.

Science slam je soutěž, při které se vědci stávají herci a populární formou stand up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu.
Porotou je publikum.

Je to příležitost setkat se s přáteli, kolegy i jinými zajímavými lidmi, pobavit se, popovídat si a dozvědět se o nových tématech, případně i navázat nové kontakty
a spolupráce.

 

 

 

NAHLÉDNĚTE DO ZÁKULISÍ UNIVERZIT

věda pro život

Zajímá vás co se na vysoké škole vlastně můžete naučit? V doprovodném programu Věda pro život nakouknete do zákulisí vysokých škol a jejich studijních programů. Uvidíte, že studium není žádná nuda a suchá teorie.

V doprovodném programu uvidíte: roboty, umělou inteligenci, chemické pokusy, vojenská vozidla a zbraně, techniky záchrany života, závodní formule, soudní proces a mnoho dalšího. Do ukázek se můžete sami zapojit a na vlastní kůži vyzkoušet. Vše co v doprovodném programu uvidíte je denní náplní studia nebo výsledkem práce studentů vysokých škol.

Vědu pro život najdete ve stáncích jednotlivých škol. Expozice vědy jsou zvýrazněny v plánku pavilonu a v mobilní aplikaci Gaudeamus Guide.

 

Zjistěte, kdo se vám zde představí

Věda Brno

PRO NEROZHODNÉ

TESTOVACÍ CENTRUM

Pokud nevíte jaký studijní obor si vybrat, nebo si naopak chcete potvrdit, že jste si vybrali dobře, přijďte do Testovacího centra. Můžete si zdarma udělat test předpokladů pro studium a během deseti minut zjistíte, které studijní obory jsou pro vás vhodné.

Podle výsledku testu snadno uvidíte, jestli jste humanitní, technický nebo přírodovědný typ a na jaké obory se nejvíce hodíte. S výsledkem testu se snadněji zorientujete v nabídce oborů. 

Testovací centrum najdete v pavilonu G2, před přednáškovým sálem A.

PARTNER TESTOVACÍHO CENTRA JE:

DSC_0715

DSC_0241

SNADNÁ ORIENTACE V NABIDCE OBORŮ

poradenský servis

Kam po maturitě?
Kde studovat obor?
Jaké obory nabízí škola/fakulta?

Jaký obor nebo školu si vybrat?

Na tyto otázky vám odpoví Poradenský servis. Naši poradci vám, podle výsledku testu předpokladů pro studium nebo vašich požadavků, rádi vyhledají vhodný obor, školu, nebo fakultu. K dispozici je databáze více než 600 škol a 10 000 studijních oborů všech zaměření.

Vybrat si můžete ze škol z České republiky i celého světa. Stánky vybraných škol vám označíme do plánku pavilonu, abyste je mohli snadno najít a navštívit.

Poradenský servis najdete v pavilonu G2 před přednáškovým sálem B
a v pavilonu G1 naproti stánku Masarykovy univerzity.

 
VYDEJTE SE DO SVĚTA NA ZKUŠENOU

nabídka studia v zahraničí

Studium v zahraničí je dnes mezi studenty tématem číslo jedna. Je to nezanedbatelná, někdy již téměř povinná, součást každého studia. Žádný absolvent se dnes při hledání práce neobejde bez znalostí cizích jazyků a zahraničních zkušeností. Proto na veletrhu Gaudeamus najdete spoustu informací pro výběr zahraničního studia. Můžete se setkat přímo se zástupci zahraničních škol, navštívit stánky agentur, které vám s vaším studiem v zahraničí pomohou nebo využít Poradenské centrum pro studium ve Velké Británii.

zjistěte více

VYKROČTE SPRÁVNÝM SMĚREM

kariérové poradenství

Zajímá vás v jakém oboru se po dokončení studia uplatníte? Po jakých profesích je poptávka a kde nabízí nejvyšší platy? Nebo jen přemýšlíte jakým směrem se ve studiu a budoucí kariéře vydat? Centrum kariérového poradenství je tady pro vás!

Čekají na vás odborní poradci, kteří vám rádi odpoví na všechny vaše otázky a pomohou správně se rozhodnout. Osobní konzultace s poradci jsou pro návštěvníky samozřejmě zdarma.

Centrum kariérového poradenství najdete na galerii pavilonu G1.

Partnery Centra kariérového poradenství jsou:
  • Projekt KýmČímBýt
  • Centrum vzdělávání všem
  • Profesia, a.s.
  • Salmondo

VÍCE O KARIÉROVÉM PORADENSTVÍ

DSC_0127

KOMPLETNÍ SLUŽBY PRO PEDAGOGY STŘEDNÍCH ŠKOL

pedagogické centrum

Pedagogické centrum je nové středisko služeb, speciálně pro výchovné poradce a pedagogy středních škol, přímo na veletrhu Gaudeamus. Pedagogické centrum nabídne program přednášek, seminářů a konzultací s odborníky z MŠMT ČR, univerzit, vysokých škol a ostatních institucí z České republiky i zahraničí.

V Pedagogickém centru budou pro pedagogy připraveny speciální informační sety s materiály od vystavujících škol a Informačním systémem pro výchovné poradce. K dispozici bude i zázemí pro pedagogy s občerstvením zdarma.

Pedagogické centrum najdete v pavilonu G2 u přednáškového sálu B. Zde si můžete vyměnit vaše volné vstupenky za informační set a poukázku na občerstvení.

Program Pedagogického centra

Pozvánka do pedagogického centra

DSC_0044